apr 30 2012

Odpovede na pálčivé otázky

Published by at 12:48 under Informácie

Každý z nás si v živote kladie množstvo otázok. Na niektoré nájde odpoveď, iné nosí v sebe celý život a dúfa, že raz mu ich niekto zodpovie. Na tie najťažšie otázky ponúkajú odpovede rôzne náboženstvá a filozofické smery. Počas troch májových večerov, 2., 3. a 4. mája, vždy o 18. hodine vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Martine sa budú konať prednášky pre verejnosť, kde budeme hľadať odpovede na otázky: Prečo je na svete toľko utrpenia? Prečo je na svete toľko rôznych cirkví a náboženstiev? Čo znamená nárast katastrof vo svete? Tieto otázky vyvolávajú v nás určite ďalšie otázniky. Je Boh naozaj spravodlivý, keď sa dejú všetky tie dramatické udalosti dnešného sveta? Nespôsobuje množstvo cirkví a náboženstiev len zmätok v hľadaní Boha? Má tento svet nejaké časové ohraničenie? Prednášať počas všetkých troch večerov bude Kornelius Novak, sprevádzaný vynikajúcim tlmočníkom Petrem Novotným.

Kornelius Novak je pôvodom Nemec. Ako každý mladý človek, aj on si kládol podobné otázky. Jeho tínedžerské roky, napriek tomu že vyrástol v rodine kazateľa, boli veľmi búrlivé. Dostal sa do vážnych  problémov, keď autom zrazil človeka a musel mu platiť nákladnú liečbu. Ako úspešný kulturista a mladý muž, ktorý sa ocitol vo vážnych finančných ťažkostiach, dostal ponuku robiť vyhadzovača na diskotékach. Násilie, bitky, drogy, mafie, skrachované ľudské existencie – skúsenosti vyhadzovača. Pri jednej bitke na nože mu život visel na vlásku. To bol zlom, ktorý mu pomohol sa rozhodnúť a skončiť s takýmto životom. Ďalšie svoje mladé roky strávil štúdiom na teologickom seminári.

Kornelius v súčasnosti pracuje ako pastor zboru v Nórsku za polárnym kruhom a súčasne ako evanjelista. V Martine je už tretíkrát, obľúbil si ľudí v tomto meste a snaží sa im vždy priniesť pravdu o Bohu, živote a o človeku. Jeho prednášky sú pútavé, popretkávané osobnými skúsenosťami. Možno vo vás driemu rovnaké alebo podobné otázky, ako boli spomenuté v úvode. V tom prípade neváhajte a prijmite pozvanie na Korneliove prednášky. Možno nájdete odpoveď alebo cestu, ktorá vás k nej privedie. Prednášky budú 2., 3. a 4. mája o 18. hodine vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Martine.

Záznam z témy: Je Boh naozaj spravodlivý? stiahnuť tu.  (mp3, 22MB)
Záznam z témy: Antináboženský Boh stiahnuť tu. (mp3, 32MB)
Záznam z témy: Príde koniec sveta? stiahnuť tu. (mp3, 33MB)

Komentáre vypnuté na Odpovede na pálčivé otázky

Comments are closed at this time.